(Autorem Vznášpanáčka je Honzi Krčma)

Vznášejní

Vznášejní jako souborná výstava amatérského všechenstva (a také všechno tam opravdu bylo - básničky, obrázky, obrazy, výšivky, koláže, drátěné skulptury, oděvní modely, sošky...) přišlo na svět jako dítko několika nadšenců. Laskavé široké veřejnosti se mohlo představit díky pochopení zahrádkářů, kteří pro tento účel zapůjčili svůj objekt ve staré škole (květen 98, 99). Mezi prvními pochopili, že dítě ke svému vývoji potřebuje prostor tak jako křehká rostlinka. DÍK!!


1998 - Lukoveček

1999 - Lukoveček

2000 sponzoruje svým krásným prostorem čajovna Múzický klub

2001 - vernisáž 11.května opět u zahrádkářů!!

Nebyli jste na zahájení? No, to máte škodu. Viděli byste divoký letecký den a také kterak poručeno větru tento stejně foukal jak uznal sám za vhodné -> balón se potrhal smíchy dřív než mohl vzlétnout. Takže obdivné ááách óóóch se nekonalo venku s tvářemi obrácenými k modrému nebi, ale až vevnitř nad skvělými exponáty patřícími k receptům....

Ne, to teď trochu přeháním. Hlavním lákadlem a nejzajímavějším obsahem byla jako každoročně umělecká díla a dílka našich kmenových autorů i několika nových a opět velmi zajímavých tváří

V tmavých prostorách nafotila Pavla Grmelová
Jožka Musil
Míša Čevelová - Jirka Groulík
Vašek Kruml
Antonín Krčma
Jožka Musil - Na hraně


Naše děti jsou tak skvělé, protože mají tak bezvadné rodiče

Deti maju za domacu ulohu napisat sloh s pouzitim vety - "Mama je len jedna". Ucitelka vyvola Janka, nech precita, co napisal a Janko cita: "Moja mama mi kazde rano pripravi skvele ranajky, nachysta mi do skoly desiatu, pribali musli tycinku, da pusu na licko a odvezie ma do skoly. Mama je len jedna."

Janko dostane za svoju ulohu jednotku a cita Marienka: "Mam rada svoju mamu. Vie sa pekne obliekat, chodi pekne upravena a stale na mna mysli. Kupuje mi nove saty, topanocky a veci do skoly. Mama zaraba vela penazi a chodime spolu s mamou a ockom kazdy rok k moru. Mama je len jedna." Ucitelka horko zaplakala nad svojim platom, no Marienke dala jednotku.

Napokon vyvolala Moricka a ten cita: " Minule som prisiel domov, zafajceny byt, v popolniku plno spakov, vsade popol, rozhadzane flase od piva, matka vyvalena na gauci, v jednej ruke pivo, v druhej cigareta, kruhy pod ocami a reve na mna: "Moooric! V chladnicke su dve flase piva, dones ich sem!" Pridem ku chladnicke, otvorim ju a kricim: "Mama, je len jednaaaaaa......."

Naše děti jsou tak skvělé, protože mají tak bezvadné rodiče .....


2002 - vernisáž 17.května v 17.00 hodin v Lukovečku u zahrádkářů!!
další fotografie ze všech ročníků